Skrivskåp 1700-tal

660707

SKRIVSKÅP, 1700-tal, 2 dlr, fanérat i alm, beslag i mässing, inredning med svarvade dragknoppar i ben, höjd ca 214, 98 cm, nyckel till snedklaff finns att avhämta vid Utlämningen

PROVENIENS: Lennartsnäs Slott, Näs socken, Uppsala län

Senare beslag, smärre fanérskador och torrsprickor, en kortsida med fanérbortfall, överdel saknar nyckel

Möbler, Skåp, byråer

Rum 1

Skrivskåp 1700-tal

Budhistorik (13 bud)
5029819
4 400
5029817
4 200
5029814
5029812
3 800
5029808
3 600

Slutpris SEK:
4 400
425 EUR, 482 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.