Meissen Bing & Gröndahl

660631

MEISSEN, BING & GRÖNDAHL, sockerskålar, mindre kanna, 3 dlr., porslin, 18/1900-tal, polykrom dekor, höjd ca 10 cm, udda lock medföljer

Kannan defekt/skadad, saknar hänkel (i bitar), nagg, ett underfat med omfattande lagningar

Keramik/Porslin

Meissen Bing & Gröndahl

Budhistorik (4 bud)

5021683
5016852
5021682
5016852

Slutpris SEK:
39 EUR, 44 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.