Meissen figurin

660607

MEISSEN, figurin, porslin, Tyskland, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, i form av keruber, polykromt bemålad, detaljer i guld, höjd ca 13 cm

Lagningar, nagg

Keramik/Porslin

Meissen figurin

Budhistorik (25 bud)
5013978
5022914
5013978
1 800
5022912
1 700
5013978
1 600

Slutpris SEK:
211 EUR, 248 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.