Kolonnljusstakar

660600

KOLONNLJUSSTAKAR, 1 par, sengustavianska, mahogny med gördel och ljuspipa i brons, socklar i carraramarmor, höjd ca 34 cm

Proveniens: Bärby gård, Giresta sn, Uppland

Bruks och åldersrelaterat slitage, saknar manschetter

Diverse, Samlarobjekt, Selected

Monter 10

Kolonnljusstakar

Budhistorik (15 bud)
5015132
8 400
5022725
8 200
5015132
8 000
5022724
7 800
5015132
7 600

Slutpris SEK:
8 400
805 EUR, 945 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.