Ljusstakar silver

660599

LJUSSTAKAR i silver,1 par, rokokostil, 1869, svensk kontrollstämpel, med fyllning i botten, gåvogravyr på sockeln, höjd ca 18 cm

Proveniens: Bärby gård, Giresta sn, Uppland

Bruks och åldersrelaterat slitage

Silver

Ljusstakar silver

Budhistorik (8 bud)
5020665
5020443
2 400
5020442
1 900
5020441
1 800
5016264
1 700

Slutpris SEK:
287 EUR, 338 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.