Målningar Kina

660593

MÅLININGAR (6), Kina, 1800/1900-tal, djonker, målat på rispapper, ca 18x27 cm

Proveniens: Bärby gård, Giresta sn, Uppland

Några med små hål, fläckar, veck

Orientaliskt, Konst

Målningar Kina

Budhistorik (17 bud)
5020145
4 200
5019556
5017858
3 800
5019555
3 600
5017858
3 400

Slutpris SEK:
4 200
405 EUR, 460 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.