Yatagan spjutspets kris

660592

YATAGAN, SPJUTSPETS, KRIS, 4 dlr., Asien, 1900-tal, längd ca 40-65 cm

Slitage, skador

Vapen/Medaljer, Etnografica

Monter 23

Yatagan spjutspets kris

Budhistorik (30 bud)
5017142
3 800
5017650
3 600
5017142
3 400
5017649
3 200
5017142

Slutpris SEK:
3 800
364 EUR, 428 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.