Bordsarmaturer Kina Transition

660527

BORDSARMATURER, 2 st., snarlika, porslin, Kina, Transition (1620-1683), wucai, dekor av pionslingor i emaljfärger och järnoxid, med metallmontering, höjd inkl. lampskärmar ca 37 cm

Slitage, borrade, skärmarna med skador

Orientaliskt, Porslin

Budhistorik (4 bud)

5014824
2 600
5018012
2 400
5014824
5013078

Slutpris SEK:
2 600
251 EUR, 285 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.