Hans-Agne Jakobsson ''Estrella'' takarmatur

660510

HANS-AGNE JAKOBSSON, ''Estrella'' takarmatur, 1960/70-tal, Markaryd, stomme i mässing, hängande stänger med prismor i lilatonad glasmassa, etikettmärkt, höjd (exl sladd) ca 85 cm

Bruksslitage, mittsektionen är sannolikt senare, ställvis anlöpning, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Belysning, Taklampor, Selected, Design

Rum 15

Budhistorik (10 bud)
5022635
6 200
5021412
6 000
5013764
5 800
5013755
5 600
5013754
3 400

Slutpris SEK:
6 200
594 EUR, 698 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.