Uppläggningsfat Double Peacock Famille rose

660508

UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), konturerat brätte, famille rose, "Double Peacock", dekor av påfågelspar vid pion på trädgårdsklippa i emaljfärger, järnoxid samt guld, fleur de lisbård, brättet med blomsterslingor, diameter ca 41 cm

Nagg, sprickor, slitage

Orientaliskt, Porslin

Budhistorik (30 bud)
5019710
5 000
5019709
4 800
5019708
4 600
5019701
4 400
5019707
4 200

Slutpris SEK:
5 000
483 EUR, 548 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.