Ole Wanscher

660478

OLE WANSCHER, fåtölj, 1960/70-tal, för Paul Jeppesen Möbelfabrik, stämplade undertill, lösa sitt- och ryggdynor, stomme i ek, petroleumgrön klädsel, sitthöjd ca 40 cm.

Proviniens: Danska Försvarsministeriet.

Möbler, Fåtöljer, Design

Rum 20

Ole Wanscher

Budhistorik (11 bud)
5030052
750
5029475
700
5024407
650
5022523
600
5024406
600

Slutpris SEK:
750
72 EUR, 84 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.