Vas Kina 1800-tal

660475

VAS, porslin, Kina, 1800-talets första hälft, dekor av drakar med den brinnande pärlan i underglasyrblått, höjd ca 22 cm

Halsen med lagning

Orientaliskt, Porslin

Vas Kina 1800-tal

Budhistorik (19 bud)
5022798
5 200
5016904
5 000
5016904
3 400
5021633
3 200
5016904

Slutpris SEK:
5 200
502 EUR, 570 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.