Fat Kina 1700-tal Kompaniporslin

660463

UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av trädgårdsterrass med tårpil samt pion i underglasyrblått, brättet med lotus och pion, längd ca 34 cm

Smärre slitage

Orientaliskt, Porslin, Tema

Budhistorik (12 bud)
5031110
5026441
1 400
5024103
1 300
5026440
1 300
5024103

Slutpris SEK:
154 EUR, 176 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.