Dosa silver

660452

DOSA, silver, 1800-tal, niellodekor, locket med ryttarmotiv, invändigt förgylld, svenk kontrollstämpel, ca 9x3,5, höjd 2,5 cm, vikt 116 g

Locket med slitage, invändigt med gravyr

Silver, Övriga silverföremål

Dosa silver

Budhistorik (13 bud)
5029118
900
5029143
900
5029118
5029142
750
5029118
700

Slutpris SEK:
900
86 EUR, 101 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.