Golvvaser Kina

660426

GOLVVASER, 1 par, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, balusterformade, med hänklar, dekor av reserver med figurscener samt i relief av salamandrar, botten med sigillmärke, höjd ca 60 cm

Slitage

Orientaliskt, Porslin

Golvvaser Kina

Budhistorik (14 bud)
5029442
5029168
1 400
5029441
1 400
5029168
1 300
5029078

Slutpris SEK:
144 EUR, 169 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.