Lockurna och vas Japan Satsuma

660425

LOCKURNA, VAS, 2 dlr., porslin, Japan, 1900-talets första hälft, Satsuma, dekor av figurscener, höjd ca 32-39 cm

Vasen med lagningar/skador

Orientaliskt, Porslin

Budhistorik (1 bud)

5022139
2019-07-09 11:47:19

2019-07-13 kl 21:30
Slutpris SEK:
31 EUR, 37 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.