Michael Thonet karmstol

660420

MICHAEL THONET, karmstol, 1900-talets början, böjträ, mörkbetsad, fanérad sits, märkt undertill, sitthöjd ca 47 cm

Slitage, märken, repor, ställvis förlust av betsning, renoverad (nya pluggar samt skruvar), kompletterad (förstarkning undertill)

Möbler, Stolar, Design

Hylla 9

Michael Thonet karmstol

Budhistorik (18 bud)
5025051
1 300
5025038
5025049
5025038
5025047
950

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 146 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.