Matsalsgrupp gustaviansk stil

660383

MATSALSGRUPP, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, vitbemålade med skuren dekor i form fleuroner bestående av: 2 vitrinhörnskåp, matbord med skiva fanérad i teak, samt 8 stolar, sitthöjd ca 47 cm, 2 iläggskivor á 54 cm, bordshöjd ca 72, diameter ca 108 cm, vitrinskåpshöjd ca 178x87x55 cm

En iläggskiva med en fläcka, bruksslitage, märken, repor, ställvis förlust av färg

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta vid utlämningsdisken

Möbler, Matsalsmöbler

Rum 14

Matsalsgrupp gustaviansk stil

Budhistorik (12 bud)
5023039
850
5023041
5023039
750
5022923
700
5022875
650

Slutpris SEK:
850
81 EUR, 96 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.