Golvvas Kina 1800-tal

660371

GOLVVAS, porslin, Kina, 1800-talets slut, balusterformad, med hänklar, dekor av drakar och fenixfåglar bland blommor i emaljfärger, järnoxid samt sepia, höjd ca 62 cm

Nagg, botten med glasyrspricka

Orientaliskt, Porslin

Kundcenter

Golvvas Kina 1800-tal

Budhistorik (56 bud)
5031017
19 000
5031016
18 500
5031012
18 000
5031009
17 500
5031010
17 500

Slutpris SEK:
19 000
1 834 EUR, 2 082 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.