Karmstol Ryssland/ Baltikum

660361

KARMSTOL, 1800-talets första hälft, Ryssland/ Baltikum, fanérad i mahogny, skulpterad dekor, stoppad sits och rygg, ljus klädsel, sitthöjd ca

Brukslitage, karm med lagning, fanérlagning (bakre sarg), senare klädsel

Möbler, Stolar

Rum 4

Karmstol Ryssland/ Baltikum

Budhistorik (3 bud)

5017753
600
5016270
5016182

Slutpris SEK:
600
62 EUR, 74 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.