Fat samt skål Japan 1800-tal

660341

FAT SAMT SKÅL, porslin, Japan, 1800-tal, Imari, dekor i emaljfärger, järnoxid, underglasyrblått samt guld, skål höjd ca 9,5 cm, diam ca 24 cm, fat med märkning Fukagawa, diam ca 25 cm

Bruksslitage

Keramik/Porslin

Garnisonsgatan 16, Helsingborg

Fat samt skål Japan 1800-tal

Budhistorik (2 bud)

5041728
5036512

Slutpris SEK:
36 EUR, 41 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 300 kr.