Meissen Europa och tjuren figurin

660230

MEISSEN, "Europa och tjuren", figurin, porslin, Tyskland, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, polykromt bemålad, detaljer i guld, höjd ca 22, längd 21 cm

Nagg

Keramik/Porslin

Monter 26

Budhistorik (32 bud)
5017138
6 000
5017946
6 000
5017138
5 800
5016525
5 600
5013974
5 400

Slutpris SEK:
6 000
579 EUR, 658 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.