Salongsgrupp

660207

SALONGSGRUPP, gustaviansk stil, badkarssoffa, karmstolar, 1 par, brickmärkt Eric Ternström Stockholm, 1900-talets första hälft, soffans höjd 87 cm, längd 148 cm

PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne

slitage, soffans fjädring samt sadelgjord defekt, ett ben på karmstol med spricka, ett ben på karmstol med skador, lagningar/limning

Möbler, Soffgrupper

Garnisonsgatan 16, Helsingborg

Salongsgrupp

Budhistorik

2019-07-07 kl 17:21
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 540 kr.