Kista

660204

KISTA, 1700/1800-tal, alm med inläggningar i svärtade träslag, beslag av gulmetall, baksida utan fanér/ej fristående, höjd 78 cm, 122x62 cm

PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne

slitage, torrsprickor, fanérskador, renoverad/kompletterad

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i utlämningen

Möbler, Övriga möbler

Garnisonsgatan 16, Helsingborg

Kista

Budhistorik (10 bud)
5019761
1 600
5019738
5019735
5019734
5019733
750

Slutpris SEK:
1 600
153 EUR, 180 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 540 kr.