Royal Copenhagen såsskålar "Musselmalet"

660203

KUNGLIG DANSK, "Musselmalet", såsskålar på fat, 1 par, porslin, modell 586, höjd ca 12 cm

PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne

andra sortering, nagg

Keramik/Porslin

Makadamgatan 11, Helsingborg

Royal Copenhagen såsskålar

Budhistorik (8 bud)
5018863
1 700
5016394
1 600
5016392
5015005
1 400
5015003
1 300

Slutpris SEK:
1 700
164 EUR, 186 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 406 kr.