Karl Tirén oljemålning

660201

KARL TIRÉN (1869-1955): same, signerad och daterad K Tirén 1910, olja på pannå, ca 90x98 cm

PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne

Konst, Äldre måleri

Makadamgatan 11, Helsingborg

Karl Tirén oljemålning

Budhistorik (2 bud)

5016886
2 400
5014584

Slutpris SEK:
2 400
232 EUR, 263 USD
Utropspris SEK:
3 500

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 406 kr.