Dubbelt jaktgevär

660197

DUBBELT JAKTGEVÄR, märkt Liège (Belgisk tillverkning), 1850-tal, troligen kaliber 20, varbygel med gravyr samt utskuren kolv med nitar, båda låsen signerade, hakar i båda lägen, längd ca 122 cm

PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne

bruksslitage

Vapen/Medaljer

Dubbelt jaktgevär

Budhistorik (9 bud)
5019757
5019457
3 600
5019451
5019449
2 600
5019378

Slutpris SEK:
413 EUR, 493 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.