Edvard Rosenberg oljemålning

660194

EDVARD ROSENBERG (1858-1934): Aftonrodnad över bäck, signerad Edv. Rosenberg 1923, olja på duk, ca 62x95 cm

PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne

Konst, Äldre måleri

Garnisonsgatan 16, Helsingborg

Edvard Rosenberg oljemålning

Budhistorik (10 bud)
5013681
5013680
1 900
5013678
1 800
5013677
1 700
5013676
1 600

Slutpris SEK:
204 EUR, 246 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 406 kr.