Golvlampa med avlastningsbord

660184

GOLVLAMPA, 1900-talets andra hälft, fot i lackerad metall, stomme i mässing och teak, 2 riktbara ljuspunkter, vardera med textilskärmar, med avlastningsskiva fanerad i teak, otydligt stämplad undertill "Metallprodukter", möjligen Metallprodukter Markaryd AB, höjd ca 145 cm

Bruksslitage, fotringen med skada, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Belysning, Golvlampor

Rum 15

Golvlampa med avlastningsbord

Budhistorik (13 bud)
5018345
5018343
5018325
1 900
5018154
1 800
5018321
1 700

Slutpris SEK:
211 EUR, 248 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.