Canape- tårtspade strösockersked bålslev silver

660157

CANAPESPADE, S&M Benzen Köpenhamn 1913, STRÖSOCKERSKED, Johan Daniel Blomsterwall Göteborg 1839, BÅLSLEV, sk. punch ladle, med svarvat träskaft, stämplad Köpenhamn 1828, probör Jacob Graah Fabritius, SOCKERTÅNG, TÅRTSPADE, silver, längd 18-44 cm

Slitage och monogram, benknopp saknas

Silver

Budhistorik (10 bud)
5019462
5019460
750
5019454
700
5019452
650
5019448
600

Slutpris SEK:
77 EUR, 88 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.