Punschkopp silver

660132

PEHR BLOMMERT (verksam 1810-1821(1833)), punschkopp, silver, graverad bladdekor, invändigt förgylld, stämplad Gävle 1829, höjd 5,5 cm

Mindre bucklor och slitage

Silver

Punschkopp silver

Budhistorik (8 bud)
5012640
5012768
5012640
5012767
950
5012640
850

Slutpris SEK:
105 EUR, 124 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.