Tumlare och punschkopp silver

660131

TUMLARE, silver, Erik Regnman (verksam Söderhamn 1820-1836), PUNSCHKOPP, silver, Anders Ulfsberg (verksam Nyköping 1762-1805), höjd 3-4,5 cm

Spår av invändiga förgyllningar, bucklor

Silver

Tumlare och punschkopp silver

Budhistorik (2 bud)

5009745
5009744

Slutpris SEK:
96 EUR, 113 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.