Old Mashad

660074

ORIENTMATTA, old, Mashad, ull på bomullsvarp, röd botten med floral dekor och central medaljong, i ena kanten otydligt signerad ?????? (Buwadrah)?, ca 334x245 cm

Jämnt slitage, smärre fläckar förekommer

Mattor/Textilier

Rum 16

Old Mashad

Budhistorik (4 bud)

5019161
450
5019120
5018350
5013084

Slutpris SEK:
450
43 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.