Bordsarmatur / samovar

659959

BORDSARMATUR, koppar och mässing, 1800-talets slut, empirestil, med uppsvängda hänklar, avtagbart lock, på tassar, ursprungligen samovar, höjd exkl. lampmontage ca 50 cm

Ursprungligen samovar, slitage, smärre stötskador

Belysning, Bordslampor

Rum 7, Hylla 7

Bordsarmatur / samovar

Budhistorik

2019-07-06 kl 20:54
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.