Tallrikar kina 1700-/1800-tal

659881

TALLRIKAR, 3 st, porslin, Kina, Jiaqing (1796-1820), dekor av flodlandskap i underglasyrblått, diameter ca 24,5 cm

Nagg, en med spricka

Orientaliskt, Porslin, Keramik/Porslin

Drottninggatan 36, Malmö

Tallrikar kina 1700-/1800-tal

Budhistorik (4 bud)

5023797
1 300
5024436
5023797
5019586

Slutpris SEK:
1 300
128 EUR, 142 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 300 kr.