Tallrikar Kina 1700-tal

659878

TALLRIKAR, 2+1+1, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, dekor i emaljfärger, järnoxid samt guld, diameter ca 23 cm

Nagg, sprickor, en tallrik med lagningar

Orientaliskt, Porslin, Keramik/Porslin

Baltzarsgatan 6, Malmö

Tallrikar Kina 1700-tal

Budhistorik (14 bud)
5023792
950
5024214
900
5023792
850
5024208
5023792
750

Slutpris SEK:
950
92 EUR, 104 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 287 kr.