Tallrikar Kina 1700-tal

659873

TALLRIKAR, 3+1, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av figurscen samt trädgård i underglasyrblått, diameter ca 22,5 cm

Nagg sprickor, lagningar

Orientaliskt, Porslin, Keramik/Porslin

Baltzarsgatan 6, Malmö

Tallrikar Kina 1700-tal

Budhistorik (5 bud)
5023819
850
5024881
5023819
550
5024880
500
5023819

Slutpris SEK:
850
82 EUR, 93 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 287 kr.