Bornholmsur 1800-tal

659795

GOLVUR, 1800-talets första hälft, så kallat Bornholmsur, bemålat och bronserat, urtavlan märkt Lars P Henriksen, skuren dekor, urtavlan med arabiska siffror, höjd ca 199 cm, pendel, nyckel och lod medföljer

Klockor/Ur

Rum 21

Bornholmsur 1800-tal

Budhistorik (55 bud)
5017179
8 800
5017177
8 600
5017176
8 400
5017175
8 200
5017174
8 000

Slutpris SEK:
8 800
864 EUR, 959 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.