Bordsur 1800-tal

659794

BORDSUR, bronserad zink, 1800-talets slut, nyrokoko, dekor i form av kvinna med lamm, höjd ca 35 cm, åendel och nyckel medföljer

Slitage, urtavlan med skador, senare bronsering

Klockor/Ur

Rum 7, Hylla 9

Bordsur 1800-tal

Budhistorik (10 bud)
5012278
850
5009193
5011349
5009193
750
5010339
700

Slutpris SEK:
850
82 EUR, 93 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.