Porslin Kina

659793

SKÅLAR, BURKAR MED LOCK, ASSIETT, 7 dlr., porslin, Kina, 1800-tal, varierande dekor i underglasyrblått, diameter ca 9-16 cm

Nagg, sprickor, lagningar

Orientaliskt, Porslin

Monter 19

Porslin Kina

Budhistorik (10 bud)
5016820
750
5016818
700
5016814
650
5016812
600
5016794
550

Slutpris SEK:
750
72 EUR, 84 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.