Bojan Kina 1800-tal

659792

BOJAN, porslin, Kina, 1800-tal, ovoid form, dekor av prunusblom i underglasyrblått, botten med dubbla cirklar, höjd ca 20 cm

Botten borrad, slitage, locket med spricka

Orientaliskt, Porslin

Monter 19

Bojan Kina 1800-tal

Budhistorik (8 bud)
5016954
650
5016804
600
5016593
550
5014985
500
5014601
450

Slutpris SEK:
650
67 EUR, 76 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.