Porslin Kina

659732

TALLRIKAR, KOPPAR, 5 dlr., porslin, Kina, 17/1800-tal, varierande dekor i underglasyrblått, diameter ca 9-22 cm

Nagg, sprickor, lagningar, en tallrik med omfattande lagning

Orientaliskt, Porslin

Monter 20

Porslin Kina

Budhistorik (1 bud)

5016829
2019-07-06 12:31:38

2019-07-06 kl 18:54
Slutpris SEK:
29 EUR, 33 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.