Tallrikar 1700-tal Kina

659726

TALLRIKAR, 3 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), varierande dekor i underglasyrblått, järnoxid samt guld, diameter ca 22-23 cm

Nagg, slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 19

Tallrikar 1700-tal Kina

Budhistorik (19 bud)
5016687
1 300
5016597
5014820
5016596
5014820

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 142 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.