Bojan Kina 1700-tal

659714

BOJAN, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), ovoid form, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, höjd ca 21 cm, trälock medföljer

Större spricka, locket med lagning

Orientaliskt, Porslin

Monter 19

Bojan Kina 1700-tal

Budhistorik (5 bud)
5016915
550
5016908
500
5016908
5009474
5008481

Slutpris SEK:
550
53 EUR, 60 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.