Wilhelm Kåge ''Pryo'' servisdelar

659711

WILHELM KÅGE (1889-1960), ''Pyro'', servisdelar, 16 st., Gustavsberg, bestående av: 6 små kryddburkar, 6 stora kryddburkar, saltkar och mjölkkar med trälock, bricka samt appelsinpress, höjd mellan ca 4-20 cm

Slitage, krackelyr, ställvis missfärgningar, en av större burkar med lagning på locket, appelseinpressen med en nagg, några enstaka nagg kan förekomma

Keramik/Porslin

Budhistorik (1 bud)

5017578
2019-07-06 20:25:14

2019-07-06 kl 20:45
Slutpris SEK:
29 EUR, 33 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.