Olle Baertling flagga

659688

OLLE BAERTLING (1911-1981): Flagga, ur sviten "Flags for America's Cup", signerad Baertling, numrerad 39/250, serigrafi på textil, 149x95 cm, utgiven av Galleri Nordenhake, Malmö, och Galleri Fabian Carlsson, Göteborg, 1977

Konst, Grafik, Mattor/Textilier

Monter 30

Olle Baertling flagga

Budhistorik (22 bud)
5024251
9 600
5024223
9 400
5024223
8 800
5024250
8 600
5024223
8 400

Slutpris SEK:
9 600
926 EUR, 1 052 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.