Joakim Allgulander

659437

JOAKIM ALLGULANDER (född 1965): "Secret garden", signerad Joakim Allgulander, numrerad 112/240, serigrafi, bildmått ca 67x48 cm;

HISTORIK:
Konstnären om motivet:
"Motivet "Secret Garden" föreställer en kristallkrona som hänger i en trädgårdsliknande miljö. Jag ville komma åt en slags mystiskt, vacker känsla av svunnen tid. Det faktum att man dessutom inte vet om det är utomhus, inomhus, eller kanske bara en dröm tycker jag också bidrar till spänningen".

Oramad

Rum 9, Vagga 2

Joakim Allgulander
Budhistorik (5 bud)
5018304
5018301
1 600
5017005
5016811
5016810

Slutpris SEK:
193 EUR, 219 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.