Vas Kina 1800-tal

659056

VAS, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, balusterformad, dekor av blommande träd i emaljfärger samt järnoxid, bård med stiliserade lotusblad, höjd ca 60 cm

Smärre tillverkningsmärken

Orientaliskt, Porslin

Kundcenter

Vas Kina 1800-tal

Budhistorik (7 bud)
5016412
4 400
5016740
4 200
5016412
5016411
5013796

Slutpris SEK:
4 400
432 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.