Berndt Friberg skål Tema keramik

658926

BERNDT FRIBERG (1899-1981), skål, Gustavsberg, stengods, harpälsglasyr i grönt, signerad Friberg Gustavsberg studio samt årsbokstav T (1978), höjd ca 7,5 cm

mindre repor

Keramik/Porslin, Vaser, skålar, fat, Tema

Garnisonsgatan 16, Helsingborg

Budhistorik (21 bud)
5056692
5056455
1 400
5046461
1 300
5056453
1 300
5046461

Slutpris SEK:
147 EUR, 164 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 300 kr.