Golvur Josias Walker

658912

GOLVUR, England, 1700/1800-tal, urtavlan märkt Josias Walker Otterey (aktiv 1783-1830), ek, höjd ca cm, ett lod samt pendel medföljer

slitage, skador, står ojämnt, lås saknas

Klockor/Ur

Garnisonsgatan 16, Helsingborg

Golvur Josias Walker

Budhistorik (3 bud)

5037942
5037923
5029717

Slutpris SEK:
39 EUR, 44 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 406 kr.